O KLUBU

Pred šestindvajsetimi leti se je v takratnem alpinističnem odseku Škofja Loka porodila ideja o ustanovitvi plezalnega kluba, ki bi poleg alpinistične dejavnosti gojil tudi takrat še mlado, vendar hitro razvijajočo se panogo športnega plezanja. Plezalni klub Škofja Loka se je iz skromnih začetkov razvil v enega vidnejših klubov v državi, katerega tekmovalci in tekmovalke dosegajo vrhunske rezultate tako na domačih kot tudi na mednarodnih tekmovanjih. Naši plezalci in plezalke so osvojili več naslovov državnih prvakov, več odmevnih uvrstitev na mednarodnih tekmovanjih, v zadnjih letih pa so naše članice in člani v samem svetovnem vrhu.

Poleg vzgoje vrhunskih športnikov in športnic klub deluje tudi na področju popularizacije športnega plezanja in alpinizma. Ves čas obstoja skrbimo za vzgojo in izobraževanje mladega rodu plezalcev in plezalk, organiziramo plezalne tabore za najmlajše in klubske tekme. Vsako leto v sodelovanju s Komisijo za športno plezanje pri PZS pripravimo državno prvenstvo v težavnosti. Danes se lahko pohvalimo z izkušenim strokovnim kadrom in vse večjim številom članov.

UO kluba:

Predsednik: Sergej Epih